Vysušování zdiva
Technologie mikrovlnného vysušování zdiva je specifická v tom, že energie prostupuje celým zdivem, voda je částečně vytlačována ve směru záření a odpařována. Touto metodou zkrátíme dobu nutnou k vysušení zdiva nebo snížení jeho vlhkosti oproti běžným konvenčním metodám z řádů týdnů, měsíců nebo i let na dny, popřípadě i hodiny. Pomocí mikrovln lze vysušování provádět do síly zdiva až 1m. Jasnou výhodou je tedy rychlost a účinnost. Můžeme říci, že mikrovlnné vysušování zdiva je jakási rychlá a razantní první pomoc v případech, kdy lokání vlhkost dosahuje vysokých hodnot a komplikovala by tak například další stavební a sanační zásahy, nebo z důvodu vysoké vlhkosti hrozí možnost výskytu hub (dřevomorky).
Jedna věc je však vlhkost odstranit, druhá věc je zjistit příčinu a provést taková opatření, aby se problém neopakoval - tedy stejně tak jako v případě ošetření dřeva. Poradíme Vám dle našich nejlepších zkušeností přímo z praxe. Kontaktujte nás na tel. 724 343 020.
Nezbytná opatření proti opětovnému zvlhnutí zdiva
V některých případech je proto vhodná kombinace technologií. Například tam, kde nelze již stavbu (sklep) odizolovat proti vlhkosti vzlínající přes základy nebo zdi pod úrovní země. Po mikrovlnném vysušování zdiva je vhodné zabránit opětovnému vzlínání vody např. elektroosmózou nebo chemickou krémovou injektáží. Pokud by se tyto metody použily primárně, výsledky mohou být zřejmé až po několika měsících. Proto používáme mikrovlnnou technologii a poté doporučujeme provést chemickou krémovou injektáž proti opětovnému zavlhnutí. Dalším příkladem je mikrovlnné vysušení zdiva a "podřezání" nebo vtlačení ocelových plátů apod. Lze i opačně - odizolovat (podřezat) a poté vysušit nebo snížit vlhkost mikrovlnnou metodou. Poradíme Vám, jak vhodnými chemickými, fyzikálními, či mechanickými metodami nejlépe zabránit opětovnému zvýšení vlhkosti zdiva podle Vašich individuálních možností. Kontaktujte nás na tel. 724 343 020.
Mikrovlnné vusušování zdiva je velmi vhodné při náhlých událostech, např. zatopení, povodně a havárie - kde hlavní požadavek je rychlost a co nejmenší zásahy do již obývaných objektů.
Na místě změříme okamžitou procentuální vlhkost stěn, spočítáme množství vlhkého zdiva v m3 , určíme nasazení počtu generátorů a dobu potřebnou k vysušení zdiva na přípustnou mez, normu vlhkosti stěn, t.j. do 4 -5%.
Působením mikrovln nedochází k žádným fyziologickým změnám materiálu, tyto jej nijak nepoškozují a ten si i nadále zachovává své obvyklé vlastnosti. Taktéž obavy o narušení statiky budov, jsou dle výzkumů naprosto zbytečné.